Tantrická masáž nebo erotická masáž?

V povědomí naší společnosti se už pomalu ustálil termín tantrické masáže. Mnozí už tuto zkušenost dokonce zažili na vlastním těle. Vytvořily se tím dvě skupiny uživatelů. Jedna skupina zažila tzv. tantrickou masáž, která byla ve skutečnosti erotickou masáží a ta druhá, která opravdu dostala tantrickou masáž.

Nedávno přišla do našeho studia traumatizovaná klientka, která popsala zkušenost ze slevového portálu. Byl to nečekaný dárek od milovaného manžela, který ji chtěl potěšit. Rozhodla se pro masérku, protože si nebyla jistá, jestli by byla schopna přijímat od jiného muže. Masérka ji na úvod sdělila, že dnes se necítí úplně dobře… a pak se zeptala, jestli není lesba, když si vybrala masérku a ne maséra… Po tomto úvodu si už klientka jenom protrpěla tzv. „tantrickou“ masáž, která odpovídala úrovni masérky.

Chaos v pojmech erotická versus tantrická masáž svědčí o tom, že tantra se začala vnímat jako něco módního a tedy lépe prodejného než samotná erotická masáž. Ono to totiž lépe zní. Za tantrickou masáž se dá skrýt ledacos… Jde to tak daleko, že i některé masérky, které provádí erotickou masáž, jsou skálopevně přesvědčeny, že to, co nabízí je prostě tantrickou masáží. Jak se v tom pak mají orientovat samotní klienti?

Vymezení pojmů

Co vytváří tedy rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží?

Zcela zásadní je vnímání cíle.

Erotická masáž je masáží celého těla, tedy měla by být. Hlavním orgánem je tady však pohlaví. O něj tady jde, protože nabízí v první řadě ejakulaci, orgasmus, aneb tzv. happy ending, kdy masérka dělá vše, aby klient odešel uspokojený, tzn., ejakuloval, protože se tento typ masáže v naprosté většině týká mužské klientely. Jde pouze o fyzické uvolnění, o sexuální potěšení, na kterém není opravdu nic špatného, ale musí se správně pojmenovat. Jinak jde prostě o zneužití pojmu. Masérka u těchto masáží většinou masíruje rukama a klient se jí dotýká, aby sám nabudil svoje vzrušení, nebo je masírován celým tělem masérky. Záměrem je tady vybití energie tak, jak k tomu dochází při ejakulaci a běžném sexu.

Tantrická masáž je také celotělová masáž, která ovšem pracuje s tělem na jiné úrovni. Cílem je prožití vlastní sexuální energie, s kterou se pracuje tak, aby byla procítěna v celém těle. Jde o dynamiku, ve které se střídá relaxace se stoupajícím vzrušením. Záměrem zde není ejakulace, nebo orgasmus, ale prožitek vlastní energie. I zde může k ejakulaci dojít, jedná se spíše o spontánní projev těla, než o cílenou aktivitu. Klient je veden k použití techniky velkého tahu a dechu, které pomáhají regulovat vzrušení.
Muž nebo žena je zcela přijímající, nedochází k interakci mezi ním a masérkou / masérem, takže ani k vyměňování energií. Masérka či masér se nestává objektem jeho vzrušení, ale zprostředkovatelem jeho vlastní energie. Je tam pro to, aby vytvořila bezpečný prostor pro jeho vlastní prožitek.
Více o tantrické masáži v článku „Přínosy tantrické masáže“.

Rozdíl v masérkách / masérech

Tantrická masáž se týká více úrovní. Jedná se o perfektní zvládnutí určitých masážních technik, ale technika není to, o co v tantrické masáži jde. Pracuje se s energií, meditací, protože masérka je celou dobu plně přítomna, tedy v meditativním stavu, plně napojena na klienta, ale zároveň si vědoma toho, že je zprostředkovatelem a ne cílem procesu. Je schopna udržet tzv. bezpečný prostor pro uvolnění různých např. emočních blokád, aby mohlo dojít k léčení. Masérka je zároveň plně dávající bez jakéhokoliv posuzování. Jde o soubor dovedností, které se nedají naučit v třídenním kurzu, ale jsou postupně budovány. Velmi tedy záleží na tom, jaké oblasti vzdělání a zkušeností má masérka za sebou. Tantrická masáž není jenom práce, ale je to poslání, které tak masérky předávají a zprostředkovávají…

Jak si vybrat tantrický salon

Nabídek salonů je nepřeberné množství. Jak se v tom má ale člověk zorientovat, když i tyto salony používají pojmy energie i tantrické názvy jako např. lingam a jóni, které označují pohlaví. Pokud nehledáte erotické služby, ale chcete zažít opravdu tantrickou masáž, tak jsou přece jen určité indikátory odlišení.

Na první pohled můžete vidět rozdíl v prezentaci masérek. Pokud masérky pózují ve spodním prádle, nebo nahé či polonahé, mají upoutat pozornost samé o sobě. Jde o to, že prodávají sami sebe, nenabízí tantrickou masáž. V jejich profilech, pokud nějaké mají, si můžete najít jejich vzdělání, nebo případně jenom to, jaké potěšení Vám nabízí.

Dalším ukazatelem jsou otevírací hodiny. Funguje salon i v noci? Pokud ano, je tedy erotickým salonem. Zjistěte si místo, kde se samotné studio nachází. Hotely a night kluby nejsou ideálním místem tantrické masáže.

Informativnost webu má taky vypovídající hodnotu. Tantra masáž nebývá na slevových portálech. Má totiž svoji hodnotu a není to byznys za každou cenu!!! Mnohé masážní salony, které nabízí různé relaxační a jiné masáže zařadili do své nabídky i tantrickou masáž bez větší znalosti tématu. Proto je vhodnější vybrat si specialisty a maséry na duchovní cestě.

Pokud si stále nejste jistí a pochybujete, volejte a ptejte se!

Klientka zmíněná v úvodu byla schopná se znovu otevřít a přijít. Je ale spousta těch, kteří už druhou šanci této zkušenosti nedají. A to je opravdu škoda.

Proto prosím, pečlivě studujte weby a čtěte pozorně!

Tantrická masáž za to opravdu stojí.


Přeji Vám dobrou volbu...

... Stella


Tantra masáž video

– seznam článků –

Škola intimních umění © 2015 Božská Tantra