Přínosy tantrické masáže

Popsat tantrickou masáž není zrovna jednoduché. Je rozmanitá, nepředvídatelná, magická, dobrodružná, tajuplná a každému otevře jeho vlastní svět.

Proč stojí za to ji vyzkoušet? Jaké jsou kromě těchto abstraktních slov její přínosy?

Tantrická masáž je masáž celostní nebo jinak řečeno, holistická. Zasahuje více rovin, nejen fyzickou, ale i emoční a duchovní.

Zahrnuje celé tělo, včetně genitálií, nevynechává žádný kousíček, a proto se proudění energie nezastaví na nedotýkaných místech. Tělo je hýčkáno kompletně a to se mu nesmírně líbí. Dochází k propojení pohlaví a zbytku těla dotekem i energeticky.

Tantrická masáž je umění. Uměním přítomnosti, vědomí, otevření srdce a dávání skrze něj, je uměním láskyplného dotyku, ale i práce s rozváděním energie do celého těla, vědomého dechu, držení prostoru pro uvolňování emocí. Nedá se naučit během pár desítek hodin, je to otázka let a nekončícího sebe rozvoje masérky či maséra…

Tantrická masáž přináší hlubokou relaxaci, ale taky stimulaci, vyživuje tělo na mnoha rovinách. Spojuje v sobě tedy jin a jang. Jin je relaxace a jang je stimulace sexuální energie. Stává se hrou, kdy je tělo relaxováno a pak zase stimulováno, je tancem těchto dvou pólů. Spojením polarit dochází k hlubokému pocitu celistvosti.

Tantrická masáž uvolňuje od stresu a deprese. Naše mysl přesouvá stres, dovnitř našich těl, protože mysl samotná stres nedokáže udržet. Velké množství stresu se usazuje v pánevní oblasti, se kterou tantrická masáž pracuje. Ze stresu vznikají různé typy bolestí – nejen fyzické, ale i mentální a emocionální.

Tantrická masáž nejdříve pomůže s odstraněním stresu, přinese léčení a zároveň otevře tělo potěšení…

Jenom tam, kde jsou rozpuštěné bloky, je cesta pro plné prožití potěšení. Potěšení, které je zcela na jiné úrovni než běžný sexuální prožitek.

Jednou z rovin tantrické masáže je otevřít se bohatšímu prožitku své vlastní sexuální energie.

Své vlastní?

Ano, protože tantrická masáž není o sexuální energii masérky či maséra, ale je kompletně o vlastním prožitku. Určitě tam masérka/masér hraje svoji roli, jak bylo už naznačeno, ale jde o prožití svého těla, své sexuální energie, svých vibrací, které masérka/masér umí nastartovat. Také to může být zvědomení bloků, které naznačí, co ještě tělu brání v prožitku rozkoše.

Tantrická masáž je o přijímání doteků. Je to čas, kdy se můžete plně odevzdat.
Jenom přijímat?
Jenom se nechat hýčkat?
Nepřemýšlet a oddávat se svému tělu?
ANO!

Možná to nepůjde na poprvé, ale jako vše, dá se to postupně naučit. A být schopný/á jenom přijímat vyvažuje druhou stranu a tou je dávání, která nám většinou jde mnohem lépe. Muž, nebo žena může vystoupit ze své aktivní role bez pocitu, že by cokoliv bylo nutné vracet zpátky. Stačí jenom být… Tantrická masáž je tedy i o sebehodnotě, sebelásce…

Tantrická masáž je rituálem totálního přijetí Vašeho těla. Masérka/masér svým dotekem vyjadřuje úctu a respekt k Vašemu tělu, což je vždy velmi léčivá zkušenost, která může odstartovat proces sebepřijetí u Vás samotných. Můžete na vlastní kůži procítit, jak se Vás dotýkají láskyplné ruce bez posuzování, hodnocení.

Tantrická masáž je prožitkem jiné dimenze sexuality.

Mít nějaký cíl se stalo krédem současné společnosti. Tak máme v sexualitě cíl mít vždy erekci, být vždy vzrušeni, vždy ejakulovat, mít vždy orgasmus, jinak nám to připadá nedostatečné. Tantrická masáž tohle všechno opouští, protože v tantře jediným cílem je být naplno přítomný v daném momentu. To je vše. Není v ní tedy cílem ejakulace a orgasmus, ale prožitek vlastní sexuální energie v celém těle, ne tedy lokální vzrušení. A to je nesrovnatelné s pár sekundami, na které jsme zvyklí. Tento prožitek nás totiž dostane do spojení se sebou, se svojí duší, s vlastní energií, s něčím, co je tak silné, až cítíme, že nás to přesahuje…

Tantrická masáž přináší oživení. Dech je důležitou součástí samotné masáže. Přináší s sebou velké oživení, pocit, že se Vám rozehrály všechny buňky v těle, že začínáte cítit i to, o čem jste vůbec netušili, že máte. Masérka/masér Vás vede pomocí dechu, a svojí plnou přítomností cestou, která se začne otevírat, pokud se budete chtít sami otevřít.

Sexuální energie je vyživující a energetizující. Je ale taky kreativní a přinášející život. Můžete procítit vibrace, které se ve Vašem těle najednou objeví, nebo teplo, které se rozlívá ve Vás jako láva. To je Vaše vlastní energie… oceán, který máte sami v sobě…

Tantrická masáž je léčivá. Pocit bezpečí, které může přijímající zažít, mu umožňuje plně se otevřít a může dojít k léčení na všech úrovních. Bezpečí se tvoří přístupem masérky/maséra, kdy během masáže nedochází k míchání energií, kdy jde zásadně jenom o vlastní energii přijímajícího. Masérka/masér je přítomna, aby držela pro Vás bezpečný prostor v momentě Vašeho ponoření do sebe sama, v momentě Vaší zranitelnosti a pak věci, které se potřebují dít, se dějí.

Tantrická masáž přináší potěšení. Jenom tam, kde jsou rozpuštěné bloky, je cesta pro plné prožití potěšení. Potěšení, které je zcela na jiné úrovni než běžný sexuální prožitek. Někdo to cítí jako extázi nebo přílivy radostné, vibrující energie.

Dynamika tantrické masáže je vždy individuální, řídí se reakcemi klienta na doteky a je pokaždé jiná.

Uchopit slovy neuchopitelné je těžké, každý popis je nedostačující.


Zvu Vás k přímému prožitku, který bude zcela výjimečný a neopakovatelný...

... Stella

– seznam článků –

Škola intimních umění © 2015 Božská Tantra