Pokračování cesty za poznáním Tantry

Vibrace ...

Na své cestě za poznáním Tantry mne nejvíce ovlivnil zážitek, který přišel nečekaně, byl velmi intenzivní. Otevřel mi cestu na úplně novou úroveň vnímání, jakou jsem do té doby nepoznal. Nejlepší na tom je, že mne neustále překvapují nové a nové věci, které jsem schopen cítit. Když už si začnu myslet, že nic dalšího nemůže být, tak se mi otevřou dveře do další dimenze vnímání, o které bych před svou cestou určitě tvrdil, že je to nemožné.

Zážitek, který mě takto ovlivnil, přišel na mé třetí masáži. Začalo to nenápadně lehlým brněním prstů na rukách, pak se přidaly paže, nohy, tělo. Toto brnění se následně změnilo v mohutné vibrace celého těla. Měl jsem dojem, že zažívám zemětřesení. Měl jsem zároveň pocit, že jsem jako na horské dráze a jedu z kopce dolů šílenou rychlostí. Bylo to něco neuvěřitelného.

Až s odstupem času jsem si uvědomil, že vibrace, které nyní mám na každé masáži, mi zprůchodnili energii v těle, otevřely mne k širšímu vnímání a odstranily hranice, které by mne mohly omezovat.

Energie ze vzrušení je jako vodopád, který dopadá do jezera, naší pánve. Čím více je člověk zablokován a nedokáže se uvolnit, tím je toto jezero menší, je to takové jezírko. K jeho naplnění stačí málo vody, energie. Čím více se dokážeme uvolnit, tím větší je jezero a tím více energie jsme schopni přijmout. Pokud je ale průchod energie v těle blokován a tedy neexistují řeky, které by rozváděly energii z jezera do celého těla, tak i sebevětší jezero se časem naplní.

Když jsem zkoušel techniku velkého tahu, tak jsem si uvědomil, že tento způsob, jak pomocí síly, zatnutí svalů rozlévat jezero s energií do těla, když nejsou řeky, není cesta pro mne. Vydal jsem se cestou uvolnění a zprůchodnění energie v těle, k tomu mi pomohly vibrace.

Nejdříve vznikaly malé potůčky, říčky, až nakonec jezero s nimi splynulo v jednu velkou řeku procházející celým tělem. V tento okamžik pro mne zmizely hranice, které by mne dokázaly omezit v intenzitě vnímání a v množství energie, které jsem schopen přijmout.

Když se člověk zaměří jen na jeden prožitek, který se pro něho stává jediným cílem, tak je to jako hora, kterou vidí před sebou, a na jejíž vrchol chce vystoupit. Kdyby si ale dovolil se kolem sebe rozhlédnout, tak by uviděl pohoří. Na základě vlastního prožitku by si pak uvědomil, jak velký je rozdíl mezi tím cítit jen jednu osamocenou horu nebo celé pohoří.

Silnější prožitek nemusí být nutně svázaný s jeho intenzitou. Než jsem se vydal cestou za poznáním Tantry, tak jsem si myslel, že pro intenzivní zážitek a velké vzrušení je potřeba rychlost a síla, ale až masáže mi otevřely oči a uvědomil jsem si, že naopak jemnost a pomalost je cestou, jak vnímat intenzivněji a mnohem šířeji. Když jsem si navíc dovolil připustit, že vyvrcholení nemusí být nutně cílem, dostalo se mi svobody v objevování dosud nepoznaných vjemů a zážitků.

Na první pohled si člověk může myslet, že divoký horský potok s peřejemi mu může nabídnout více energie než klidná velká řeka, ale až ve chvíli, kdy se v řece zastaví, tak ucítí její ohromnou sílu.

Když mne neomezují hranice, jak velké množství energie a vzrušení jsem schopen přijmout, tak bych to nejlépe přirovnal k sopce před erupcí. Na povrchu se může zdát, že se nic velkého neděje, ale pod povrchem se ohromná energie a síla rozlévají do těla. Je to neskutečně úžasné toto vnímat celým tělem a ne jen jeho částí.

Ve stavu vibrací je skvělé pozorovat vlastní tělo, jak je vzájemně propojeno, jak intenzivní může být i pouhý lehký dotek prstu. Cítím proudění energie v těle, jak jako řeka teče kolem páteře přes ramena do rukou. Každý dotek je jako rozeznění struny hudebního nástroje, jejíž vibrace se nesou celým tělem.

Z dosud poznaných vjemů mne zatím nejvíce ohromil dotek bez doteku. Je neuvěřitelné, že jsem schopen vnímat dotek prostřednictvím energie, která obklopuje moje tělo. Je to jako další vrstva kůže, která je tvořena energií. Vůbec nechápu, jak to funguje. Bez vlastní zkušenosti bych nikdy neuvěřil, že lze něco takového vnímat. Úžasné je pak cítit dotek dlaně na těle nejen svojí pokožkou ale i touto energií. Je to pro mě zcela nový smyslový vjem.

Těším se na to, co dalšího na své cestě poznám. Zároveň si uvědomuji, jak velké štěstí mám, že mými průvodkyněmi jsou tak skvělé ženy, které mi dávají možnost poznávat tento magický svět.


Děkuji Vám...

... Michal

– seznam článků –

Tantrické masáže Božská Tantra