Cesta za poznáním Tantry

Kdyby se mne někdo zeptal před rokem, co je to tantra, tak bych obtížně hledal slova, protože bych nevěděl, co si mám pod slovem tantra přesně představit. Pokud bych dostal stejnou otázku nyní, tak bych ta slova opět hledal obtížně, ale důvod by byl naprosto jiný. Jelikož slova jsou jen velmi omezený prostředek pro popis toho, co lze v tantře zažít, vnímat, cítit. Pro poznání tantry je důležitá vlastní zkušenost, kdy k vám promluví vaše tělo a smysly svým vlastním jazykem beze slov.

Dlouhou dobu jsem slovo tantra bral jen jako další exotické slovo z východu, jehož používání se stalo modní. Moje setkání s tantrou se začalo blížit v době, kdy jsem se vnitřně cítil jako rozladěný hudební nástroj. Hraje, ale vnímal jsem, že to není ono, vytrácela se radost. Čím dál více jsem si uvědomoval, že pořád někam pospíchám, jedu v zajetých kolejích, dělám věci ze setrvačnosti.

Když jsem si jednou přečetl článek o tantrické masáži, tak mne to velmi zaujalo. Byl jsem zvědavý, jestli něco takového může být pravda. Sváděl jsem vnitřní boj, jestli tantrickou masáž vyzkoušet nebo ne. Když se v hlavě objevil argument, proč tantrickou masáž vyzkoušet, tak se ihned objevil argument, proč tuto masáž zavrhnout. Tento vnitřní dialog jsem s přestávkami vedl několik měsíců, až jsem si jednoho dne řekl, že takto to dál nejde. Pokud tantrickou masáž nevyzkouším, tak nikdy nepoznám, o čem tantrická masáž vlastně je. Začal jsem velmi pečlivě vybírat, kam na tantrickou masáž půjdu. Nechtěl jsem naletět, aby to nebyla jen erotická masáž, která s tantrou nemá nic společného.

Co jsem během tantrické masáže zažil, vnímal, bylo pro mne zcela něco nového, nepoznaného, úžasného. Byl to stav naprosté lehkosti, uvolnění. Vnímal jsem vlny tepla, energie, vzrušení. Připadal jsem si, že ležím na pláži u moře a vlny hladí moje tělo. Byl to zcela nový svět, do kterého se mi otevřely dveře, který byl mimo moje dosavadní chápaní. Po masáži moje hlava odmítala přijmout, co jsem zažil, vnímal. Trvalo několik dní, než jsem byl schopen přijmout to, co jsem při tantrické masáži zažil.

Byl jsem pak čím dál tím více zvědavý, co dalšího se v tomto novém světě schovává. Přimělo mne to chodit na další tantrické masáže. Bylo úžasné sledovat, jak se s každou další masáží moje smysly a tělo probouzí. Přirovnal bych to k tomu, jako kdybych se učil vidět. Nejdříve jsem byl schopen vidět jen obrysy, odstíny šedé. Postupně jsem viděl ostřeji, začal jsem vidět barvy. Z počátku mne jakýkoliv intenzivní zážitek oslnil jako silné světlo a nebyl jsem schopen vnímat nic dalšího, co je okolo mne. Domníval jsem se, že je to hranice, která mi brání vnímat něco více intenzivnějšího. S každou další tantrickou masáží se tato hranice, které mne omezovala, postupně vzdalovala, až nakonec zmizela. Najednou jsem měl úplnou svobodu, nic mne neomezovalo. Mohl jsem naplno vnímat. Nejlépe bych to přirovnal pocitu, kdy se procházíte rozkvetlou loukou za slunečného dne. Vidíte tu úžasnou harmonii barev rostlin kolem vás a cítíte jejich vůni. Zároveň vnímáte teplo slunce nad vámi, jak vám dodává energii. Když se podíváte nahoru, tak vás slunce neoslní a jste schopni vidět oblohu kolem něj.

Všímal jsem si také, jak mne tantrické masáže pozitivně ovlivňují v běžném životě. Byl jsem klidnější, veselejší, vrátila se radost. Když se zpětně ohlédnu, co mi tantrické masáže přinesly, jak mne ovlivnily, tak bych si velmi přál, aby každý člověk alespoň jednou v životě zažil tantrickou masáž. Pomohlo by mu to si uvědomit, co jsem si uvědomil i já, jak velkou sílu má dotek. Je neuvěřitelné, co dotek dokáže. Podle mne je dotek lék, kterého je bohužel v dnešním uspěchaném světe nedostatek.

Doplnil bych ještě několik doporučení pro tantrickou masáž. Vybírejte velmi pečlivě, kam půjdete na tantrickou masáž. Bohužel se rozšířilo mnoho masážních salónů, které se schovávají za tantrické masáže, ale s tantrou nemají vůbec nic společného. Domnívají se, že stačí přidat ke klasickým masážím ještě masáž pohlaví, okořenit to navíc peříčky, kožešinou a jinými předměty a vznikne z toho tantrická masáž. Pokud mají v nabídce tantrické masáže v délce kolem půl hodiny, tak zcela určitě nejde o tantrické masáže. Pro správnou tantrickou masáž je potřeba alespoň 2 hodiny. Jestliže se v popisu masáží objeví, že je masáž zakončena vyvrcholením, tak rovněž nejde o tantrické masáže. Dalším vodítkem může být nízká cena za masáž. Tantrické masáže mají svojí hodnotu a nelze je provádět jako na běžícím pásu. Pokud se rozhodnete jít na tantrickou masáž, rezervujte si dostatečnou časovou rezervu před i po masáži. Je důležité, abyste nikam nepospíchali, nemysleli během masáže na úkoly, které ještě musíte stihnout po masáži. Klíčem k tantrické masáži je hlava, její uvolnění, které vám dovolí vnímat plně své tělo a smysly. Pokud se vám nepodaří uvolnit při první tantrické masáži, tak si z toho nic nedělejte. První zkušennost může být ovlivněna nervozitou z nového, nepoznaného. Uvědomte si také, že pokud vaše smysly dlouho spaly, tak to bude chtít čas, aby se postupně probudily. Proto doporučuji jít na druhou tantrickou masáž na stejné místo jako bylo u první masáže, pokud jste ovšem byli spokojeni. Při druhé návštěvě již půjdete na známé místo a nervozita, která vás mohla svazovat, již bude mnohem menší. Nebuďte smutní, pokud hned nezažijete, co jste se někde dočetli nebo slyšeli. Každá masáž je jiná, záleží na vašem rozpoložení, na tom, jak jsou probuzeny smysly. Vnímání každého člověka je velmi individuální, proto nemusíte usilovat o to, abyste zažili něco, co zažil někdo jiný. Navíc pak na základě vlastních zkušeností přijdete na to, že řada lidí, kteří píší články o tantře na internetu a v časopisech, nemá vůbec tušení, o čem je tantra. Proto si nenechte nic vnutit, nechejte to prosím jen na svém pocitu a vnímání.

Pokud tento popis mojí cesty za poznáním tantry dodá odhodlání k vyzkoušení tantrické masáže alespoň jednomu člověku, tak budu rád.

Chtěl bych ještě na závěr poděkovat ženám, které se věnují tantrickým masážím. Jste úžasné ženy a máte můj neskonalý obdiv.

Děkuji...

... Michal

– seznam článků –

Tantrické masáže Božská Tantra